banner isbank

Değerli Satranç Ailesinin Dikkatine!!


coronÇin Halk Cumhuriyeti'nde çıkan ve birçok ülkeye yayılan Covid-19 salgınında bugüne kadar yüz binlerce vaka görülmüş ve binlerce insan hayatını kaybetmiştir.

Yüksek bulaşıcılığı olması ve aşısının geliştirilememiş olması nedeniyle, söz konusu hastalık insan sağlığına yönelik önemli bir tehdit olarak kabul edilmektedir.
Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve tüm ilgili kuruluşlar tarafından alınan önlemler doğrultusunda, sportif alanda da bir dizi tedbirler alınmıştır.
Bu kapsamda, Federasyonumuzun yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştireceği tüm faaliyetler ve etkinlikler ertelenmiş olup, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ön gördüğü takvime göre şekillendirilip, yeniden ilan edilecektir.
Aynı zamanda, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yayınlanan 16.03.2020 tarihli genelgeyle, özel beden eğitimi ve spor tesislerinin faaliyetlerinin Valilik kararıyla durdurulmasına karar verilmiştir. Bu karar doğrultusunda, satranç merkezlerimizde ve kulüplerimizde ikinci bir açıklamaya kadar hizmet verilmesi durdurulmuştur.

                         Afyonkarahisar Satranç İl Temsilciliği